Meta vytvořila poradní radu pro umělou inteligenci, která je složena výhradně z bělochů.

Společnost Meta jmenovala skupinu externích poradců, kteří jí budou poskytovat poradenství v oblasti strategie umělé inteligence. Čtyřčlenná poradní skupina je složena výhradně z bělochů.

Technologický gigant Meta, vlastník Facebooku a dalších sociálních platforem, uvedl, že skupina, která zahrnuje technologické podnikatele a investory, bude pravidelně konzultovat s vedením společnosti strategické příležitosti související s naší technologií a produktovým plánem.

Členy rady jsou Patrick Collison, spoluzakladatel a výkonný ředitel finančně technologické společnosti Stripe, Nat Friedman, technologický investor a bývalý generální ředitel společnosti GitHub, Tobi Lütke, zakladatel a generální ředitel společnosti Shopify, která se zabývá online nakupováním, a Charlie Songhurst, technologický investor, který dříve vedl firemní strategii a řídil několik klíčových akvizic ve společnosti Microsoft. Mluvčí společnosti Meta potvrdil, že tato skupina nedostane zaplaceno, uvedl server cnn.

Navzdory významným kombinovaným zkušenostem této skupiny už Meta sklízí kritiku za to, že do skupiny, která radí jedné z nejmocnějších technologických společností na světě v oblasti nové revoluční technologie, nezahrnula ženy nebo lidi s jinou barvou pleti – nebo kohokoli jiného mimo bohaté bělochy a muže ze Silicon Valley. Všichni členové skupiny jsou také třicátníci nebo čtyřicátníci.

Seznamte se s prvním vládním zástupcem generovaným umělou inteligencí

Situace odráží loňský incident ve společnosti OpenAI, která se po změně vedení dostala pod palbu kritiky kvůli tomu, že do správní rady byli jmenováni výhradně běloši. O několik měsíců později společnost OpenAI doplnila představenstvo o tři ženy.

Umělá inteligence se chystá v příštích letech narušit téměř všechny oblasti života, od způsobu, jakým se necháváme najímat a pracujeme, až po způsob, jakým konzumujeme zábavu nebo vyhledáváme informace.

Rozsáhlé jazykové modely, které jsou základem systémů umělé inteligence, jsou trénovány na obrovských množstvích dat, často psaných lidmi a pocházejících z internetu. To může podle odborníků vytvářet riziko dalšího šíření veskrze lidských předsudků, které jsou již v internetovém diskurzu zakořeněné, ale ve větším měřítku.

Společnost Meta na žádost o komentář k nedostatečné rozmanitosti v radě bezprostředně nereagovala.

Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.